wtorek, 27 sierpnia 2013

Wywiad VIII : A.M.Chaudière

WYWIAD NR 8
A.M. Chaudière

Ania to 26letia autorka powieści ,,Niewolnica''. Dziś opowie nam jak to się stało, że wydała książkę i o kolejnych przygodach Ariny.
- Jak to się stało, że wydałaś Niewolnicę? Od czego się zaczęło i od jak dawna piszesz? Pamiętasz może swoją pierwsza historię którą napisałaś?

* Pamiętam pierwszą historię, była na 600 stron, trudno zapomnieć :) Oczywiście szablonowa, o wampirach, nieśmiertelnej miłości. Ale znudziła mnie :) Piszę od dwóch lat.

-  Można ją gdzieś nadal przeczytać?

* Nie, ona jest tylko do mojej szuflady, w życiu bym jej nie ujawniła! A Niewolnica, to marzenie, od marzenia się zaczęło.
- Co to było za marzenie ?

* Postawić własną książkę na półce, wśród innych :) No i stoi :)
- A pomysł na samą historię skąd się wziął?

* Z przypadku. Po przerzuceniu kilku książek, przeczytaniu Trylogii Czarnego Maga, po prostu się znalazł. Powstała Arina. Niewolnica. I cała jej historia, w punktach.

- Dzieliłaś się z kimś od samego początku historią Ariny ? Czy dopiero pod sam koniec powiedziałaś innym, że coś piszesz i za niedługo pojawi się to w sprzedaży ?

* Pisałam w tajemnicy :)  Domownicy dowiedzieli się dopiero pod koniec. I pomogli mi wydać.
Oczywiście najpierw czytały ją moje prywatne czytelniczki, nie wypuściłabym czegoś, co się mogło nie spodobać. Musiałam sprawdzić reakcję :)

- A czy ktoś Cię poprawiał? Powiedział,że może inny motyw będzie lepszy?

* Nie. Podobało się, więc nie poprawiali, niczego nie sugerowali.

- A może opowiesz nam jak wygląda praca z wydawnictwem? Piszesz do nich i co dalej?

* Oni weryfikują tekst, odpisują, czy ma potencjał, czy się podoba, i jeśli decyduje się na współpracę, to chętnie wydadzą. A później droga jest długa i kręta :) Przechodzi przez ręce redaktorów, korektorów, grafika. Masa ludzi przy nim pracowała razem ze mną.

- A planujesz kolejne części ?

* Dwie. O samej Niewolnicy. Dodatkowo wyjdzie jeszcze jedna, mam nadzieję, że w międzyczasie, pisana ze współautorką. To dopiero będzie ciekawe, bo jesteśmy zupełnie różne :) Ale nie będzie dotyczyła bezpośrednio Ariny.

- Czego fani mogą się spodziewać po kolejnych częściach? Zdradzisz nam coś?

* Hmm. Na pewno większej ilości wątków. Będzie sama Arina, jej życie po tym, co wydarzyło się w jedynce, będzie Catarina i jej elf, do tego przyjaciele...Bitwa, śmierć, ale też szczęście, no i oczywiście miłość. Będzie fajnie, tak sądzę :)
- A skąd u Ciebie zafascynowanie fantastyką?

* Z dzieciństwa. Fantasy jako jedyne mnie fascynuje. Kryminały nudzą, obyczaje są zbyt zwykłe... Co nie znaczy, że nie czytam innych książek :) To od Pottera się zaczęło.

- A czy jest ktoś na kim się wzorujesz?

* Nie wzoruję, a raczej biorę przykład. Podoba mi się Trylogia Canavan, ale tylko ta jedna, poza tym czytam dużo, z każdej książki można coś wyciągnąć. Z każdej zapisuję cytaty, śledzę style. I podziwiam :)
- I na koniec. Czy myślisz też o jakieś innej historii gdy skończy się Twoja przygoda z Ariną?

* No pewnie, że tak! Napiszę erotyk :) Na niego też mam zapisany plan. Poza tym powstanie ta książka pisana z inna autorką, i oczywiście wątki Niewolnicy zostaną zamknięte, ale skonstruowane tak, że jakiś mały dodatek dałoby się po tym jeszcze stworzyć. Zobaczymy, co przyniesie wyobraźnia :)
- Dziękuję bardzo :) i życzę powodzenia !
* Ja również, miło się rozmawiało :)
Tutaj możecie znaleźć więcej informacji na temat Ani i Ariny : 
A jeśli znacie kogoś kto jest wart naszej uwagi i z kim warto przeprowadzić wywiad piszcie:

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy wywiad, ale dlaczego taki krótki? Szkoda, że nie ma więcej pytań :) Jestem akurat w trakcie czytania "Niewolnicy" i strasznie mi się podoba, dobrze wiedzieć, że będzie też drugi i trzeci tom, więcej czytania dla mnie :D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inne wywiady między innymi są tu:
   http://subiektywnie-o-ksiazkach.blogspot.com/2013/07/wywiad-z-m-chaudiere-autorka-ksiazki_26.html

   I tu:
   https://www.facebook.com/photo.php?fbid=609575922415389&set=a.593870880652560.1073741829.593612434011738&type=1&theater

   Pozdrawiam!
   A.M.CH.

   Usuń
  2. Cieszę się, że Ci się spodobał :) A wywiad krótki, ale na pewno nie ostatni ! :)

   Usuń