niedziela, 29 czerwca 2014

WYWIAD XIX: Dawid Schneider


WYWIAD NR 19
Dawid Schneider
Ostatnią rozmowę z Dawidem przeprowadziłam niecały rok temu. Co się zmieniło od tego czasu?
Oprócz odpowiedzi na to pytanie, zobaczycie życie Geja z pierwszej ręki.  

Pierwszy wywiad z Dawidem : KLIK- Od naszej pierwszej rozmowy minął prawie rok. Wtedy mówiłeś ( pozwolę sobie zacytować ) : ,, Jestem gejem, który ujawnił się przed tym okrutnym światem''. Co zmieniło się w Twoim życiu od naszej ostatniej rozmowy ?

* Zmieniło się mnóstwo! Wyprowadziłem się z rodzinnego miasta, zacząłem studiować a nawet miałem chłopaka<śmiech>. Co prawda kilka spraw udało się miło zamknąć a jednej niestety nie. Wiele nowych możliwości, planów na przyszłość. I dużo osiągnąłem w ten rok jako blogger. No i chyba zmieniłem się ja.

- Pochwal się osiągnięciami bloggerskimi. Pamiętam, że już w tamtym roku miałeś swoich stałych fanów 

* W ciągu kilku miesięcy w Toruniu osiągnąłem tyle ile w mojej okolicy przez cały okres blogowania. Zawsze trzymałem się tego by starać się być odbieranym w okolicy jakiej mieszkam. Wtedy łatwiej zyskać odbiorców którzy będą rozumieć co mam do przekazania. Człowiek z Warszawy ciężko zrozumie problemy np. z komunikacją między dużymi miastami. Teraz zyskałem nowych obecnych odbiorców. Pojawiły się pytania o spotkania blogerów w Toruniu o co pytano mnie na ask.fm a ja z wielką chęcią biorę udział w takich akcjach.

- Dzisiaj chciałabym porozmawiać z Tobą na temat Twojej orientacji. Wiemy, że Polska nie jest krajem tolerancyjnym. Masz jakieś problemy przez to, że się ujawniłeś ?

* W trakcie studiów stwierdziłem, że mam jeszcze czas na pracę. I w tej oto pracy dostrzegłem, że jako jawny homoseksualista mam trochę pod górkę. Częściej była sprawdzana jakość mojej pracy. Gdy rozmawiałem na przerwach z pracownikami, że minęły dopiero dwa tygodnie od ostatniej rozmowy z osobą która była nade mną. Byli w ogromnym szoku dlaczego tak często. Wielki problem miałem też na studiach. Na moim roku który liczył zaledwie kilkanaście osób. Tylko jeden chłopak nie miał jakoś większego problemu z moją odmiennością i wyłącznie dlatego, że sam był biseksualny. Codziennie słyszałem przytyki do mojej osoby. Ja jak i dziewczyny z roku nie mogliśmy tego zrozumieć. No ale studiowanie politologii polega głownie na tym, że trafia się na ludzi różnych poglądów.

- Mimo to nie żałujesz, że się ujawniłeś ?

* Często wspominam ludziom jakich spotykam w swoim życiu, że wolność jest dla mnie bezcenna. I nie ma nic ważniejszego. Będę albo sobą albo nikim. Zawsze można zmienić miejsce zamieszkania. A świat jest duży. Więc też jeśli oczywiście wszystko pójdzie po mojej myśli wyląduję w innym miejscu. Samolot już grzeje silnik <śmiech>.

- Ludzie zazwyczaj myślą, że homoseksualista to osoba, która ma zarówno cechy kobiety jak i mężczyzny. Jak się do tego ustosunkujesz ? Posiadasz coś  'kobiecego' ?

* Chyba miłość do butów… Ubieranie się jak najlepiej ale wynika to chyba z tego, że w związku gdzie mamy do czynienia z kobietą i mężczyzną. Płeć męska poluje więc standardowo nie musi aż tak się starać o to jak się ubierze. Dziękować, że to się powoli zmienia. A jeśli jestem gejem i ktoś ma mnie „upolować” to musze jakoś wyglądać <śmiech>! Ostatnio znajoma stwierdziła, że zmienia się kanon piękna wśród gejów z wychudzonego chłopca w rurkach. Na misia z zarostem <śmiech>. Staram się trochę dopasować do nowych standardów. Geje są tak samo uczuciowi jak kobiety to mogę z ręką na sercu przyznać.

- A w związku którą rolę pełnisz ?

* Rządzącego <śmiech>. Pierwsze i ostatnie słowo musi być moje. A jak nie wiadomo kogo wina to na pewno nie moja. Lubię dokonywać decyzji gdzie pójść, jaki film zobaczyć i co zjeść na kolację. Ale są dni kiedy potrzebuję by to ktoś to wszystko ogarnął. Ale jak to w życiu bywa ciężko się dogadać kiedy jest dzień rządzenia mój a kiedy jego. Jestem butny. Ciężko jest się ze mną dogadać. Udaje się to nielicznym i takiej też osoby szukałem dla siebie. Nie mam typowo polskich cech osobowości więc jestem uznawany za dziwaka. No i wszyscy uciekają. Problem jest wtedy gdy uciekają w niemoralny sposób.

- A jaki jest Twój ideał mężczyzny ?

* Ideałów mężczyzn jest mnóstwo. Jednego dnia podobają mi się wychudzeni osiemnastoletni chłopcy z cerą niemowlęcia. A drugiego dnia wysoki brunet w garniturze z szorstką twarzą. Ale jeśli mam sprecyzować to dla mnie przodem idzie charakter mimo, że mówi się iż mężczyźni są wzrokowcami. Nie spotykam się z kimś kto nie ma pasji. Bo ja ze związku mam wynieść nie tylko poczucie bezpieczeństwa, jakieś uczucie ale i jakaś życiową lekcję. Więc trzeba serio być jakaś wybitną jednostką by mnie przy sobie utrzymać. Nie mówię, że jest to nieosiągalne bo większość facetów ma problem z tym, że nie widzą swoich talentów. Wtedy im pomagam. A z cech fizycznych oczy i głos. Chociaż głos to nie wiem czy cecha fizyczna <śmiech>.

- Nie każdy gej potrafi się ujawnić. Rozpoznujesz ich jakoś ?

* Może to się wydać zabawne ale to się czuje. Gdyby każdy miał wśród przyjaciół chociaż trzech to resztę by rozpoznał bez problemu. Sposób mówienia, jakaś ilość wypowiedzianych słów. Mój brat opisuje problem jednym zdaniem a ja półgodzinnym monologiem. Ja zakupy typu bułki, mleko i masło robię bardzo długo. Sposób chodzenia ostatnio zwrócił moją uwagę. Chyba mam instynkt geja <śmiech>. I traktowanie kobiet. Każda z was zauważy, że jesteście inaczej postrzegane.

- A dostałeś kiedyś kosza? Opowiedz o tym ! :)

* Żeby raz <śmiech>. Nie wiem jak mam to opisać. Wspomniałem, że jestem dziwakiem. Nie spodobało się to pewnemu chłopakowi. Mimo, że spędziliśmy kilka miłych wieczorów. W pięknym Ciechocinku. No przykro mi było ale jakoś nie biorę tego do siebie. Nie ten to następny. Do przodu!

- Facet jest jak autobus jeden odjedzie, przyjedzie następny haha. A co byłoby dla Ciebie gorsze? Gdyby chłopak zdradził Cię z innym, czy z dziewczyną ?

* Pierwsza sytuacja miała miejsce. Druga póki co się nie wydarzyła. Ale chyba to drugie. Zdecydowanie wydaje mi się, że jest gorsze. Bym czuł, że go „uleczyłem'' <śmiech>.

- Dziękuję za rozmowę. Mam nadzieję, że żadne z pytań Cię nie uraziło. Myślę, że pokaże ona inny obraz homoseksualistów niż dotychczas, w naszym nietolerancyjnym kraju. Trzymam za Ciebie mocno kciuki ! I mam nadzieję, że do kolejnej rozmowy.

* Również mam nadzieje, że mój samolot nie uderzy o taflę wody lub też o jakaś górę i uda nam się porozmawiać. Sukcesów! I dziękuję. 


Dawida można znaleźć na:

Znasz kogoś kto warty jest naszej uwagi ? Kto osiągnął coś dzięki Internetu?
Jest oryginalny , niezwykły ? Pisz ! Czekam na propozycję !
wywiadyzwami@gmail.com lub https://www.facebook.com/wywiadyzblogowiczami 

5 komentarzy:

 1. fajne takie wywiady ;) MOzna poznac ciekawe osoby.

  obserwuję.

  zapraszam.
  dopiero zaczynam,
  incognito-girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, dziękuję :) Właśnie o to mi chodziło, aby móc poznać ciekawe osoby :) Zapraszam ponownie :)

   Usuń
 2. No i gwiazda nam rozbłysła <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń