piątek, 1 sierpnia 2014

WYWIAD XXIII: Adrianna Skon


WYWIAD NR 23 
Adrianna Skon
vlogerka, posiadająca 5 (?!) całkiem ciekawe, oryginalne i inne niż wszyscy siostry . Ze zwykłego, vlogerskiego kanału zrobiła niesamowite show, które ogląda całkiem spora rzesza fanów. Wzięła udział w swoim pierwszym Meet-Upie we Wrocławiu.  I tym razem coś dla fanów : w wywiadzie znajdziecie odpowiedź, kiedy i czy w ogóle Andrzej pojawi się na kanale :)

-Na samym początku Twój kanał był normalnym kanałem vlogowym i nie cieszył się, aż tak dużą popularnością jak teraz. Poruszałaś zwykłe tematy, w dość zwykły sposób. Skąd pomysł na siostry ? To właśnie dzięki nim zdobyłaś rzeszę swoich fanów, są różne fanpejdże z Tobą związane.

* Nagrywając vloga "Jak wpaść na świetny pomysł" chciałam zastosować metody, które tam pokazuje i właśnie "wpaść" na świetny pomysł nowego kanału na YT z czymś czego jeszcze nie ma. Wykonałam jedną z tych czynności, jednak od razu nic mi nie przyszło do głowy. Uznałam również, że trochę mi nie wypada, więc normalnie zakończyłam vloga i nie było nawet o tym wzmianki. Gdy usiadłam do montowania filmu pomyślałam, że każdy vloger jest inny i przekazuje widzom swój punkt widzenia. Dlatego uznałam, że mogę się przebierać za różne osoby i zrobić takie show. Dosłownie po chwili zmieniłam zdanie i pojawił się pomysł 6 sióstr. Każda z nich byłaby inna, bardzo stereotypowa, oraz wszystkie miałyby imiona na literę "A".

- Czy siostry nie są jakby... pomysłem/sposobem na zwrócenie w jakiś inny, ciekawy i oryginalny sposób uwagi na siebie ? Aby Twój kanał nie stał się kolejnym, nudnym i zwykłym kanałem vlogowym ?

* Bardzo chciałam odejść do vlogów. Stały się one dla mnie nudne i uważam, że wszyscy już wszystko powiedzieli. Czekałam długo na chwilę by zmienić tematykę mojego kanału. Jednak jeśli nie wymyśliłabym sióstr nadal nagrywałam bym vlogi. Filmy to moja pasja i kocham to co robię. Może w przyszłości to się zmieni i zacznę inna serie. Nie wiadomo.

- Utożsamiasz się z którąś z sióstr najbardziej ? Czy każda z nich ma jakąś cząstkę Ciebie ?

* Utożsamiam się najbardziej z Alfonsą... niestety. Kiedyś byłam taką niegrzeczną dziewczynką. Chodziłam na imprezy i dużo przeklinałam. Już taka nie jestem - dlatego najprościej gra mi się Alfonsę. Co do innych sióstr hmm... raczej nie. Ludzie, którzy mnie otaczają są dla mnie inspiracją. Często cytuję moich "znajomych".

- Widziałam filmik 'Nieudane sceny sióstr' , dlatego byłam pewna, że odpowiedzią na moje pytanie będzie Alfonsa. Osobiście też ją najbardziej lubię, a z moich obserwacji wynika, że zdobyła też serca naprawdę wielu widzów. Co wiesz na temat Azji ? Aiko to dość kontrowersyjna osoba, szczególnie teraz kiedy tak dużo osób jest fanami mangi i anime. Interesujesz się tą kulturą, czy wiesz tylko tyle, ile potrzebujesz do filmiku ?

* Moja wiedza na temat Azji jest bardzo ograniczona. Kiedyś miałam koleżankę, która była strasznym fanatykiem tej kultury. Większość tekstów Aiko są właśnie wzorowane na tej prawdziwej osobie. Często widzowie poprawiają mnie. Piszą mi jak powinnam mówić, co ubierać, jak się zachowywać. Nie jestem osobiście fanem Azji. Raczej przeciwnikiem z powodu osoby, o której wcześniej wspomniałam. Zbyt duży napływ informacji. Jednak zdecydowałam się dodać taką postać 2 tygodnie przed pierwszym odcinkiem i jestem bardzo z tej decyzji zadowolona. Nie wyobrażam sobie teraz jakby Aiko mialo nie być. Wiem, że dużo osób lubi Azję, tą kulturę, więc siostry przyciągają kolejną "grupę społeczną".

- Piszesz często w odpowiedziach na Asku , że jesteś teraz bardziej pewna siebie niż kiedyś. Czy jest to spowodowane siostrami i całym kanałem ?

* Tak, pewność siebie zyskałam głównie dzięki mojemu kanałowi. Dostaje bardzo dużo pozytywnych wiadomości, które podnoszą na duchu i zwiększa się poczucie wartości. Miewałam nawet tak, że czasem myślałam, że jestem lepsza od innych. Jednak już mi ten okres przeszedł. Czasem potrzeba też negatywnej wiadomości by zejść na ziemię.

- Opowiedz nam trochę o Meet-Upie, który odbył się w tamtym tygodniu. Pojawili się tam Twoi fani ? Jakie to uczucia ? Moi czytelnicy, jak i ja znamy uczucia bardziej z tej drugiej strony, kiedy nie możemy się na Was doczekać. Co towarzyszy Vlogerom ? Jak się czułaś w gronie osób, których na pewno oglądasz i mogłaś stanąć obok nich też jako vloger, a nie jako fan.

* Ku mojemu zaskoczeniu pojawiło się bardzo dużo moich fanów. Byli to naprawdę fajni i sympatyczni ludzie. Bylam bardzo zaskoczona tą pozytywną energią. Bałam się, bo był to mój pierwszy Meet-Up, takie moje pierwsze, duże spotkanie z widzami. Jakie uczucia mi towarzyszyły ? Bardzo pozytywne. Gdy wróciłam do domu, aż chciało mi się nagrywać. Czuć bylo, że nie oglądają mnie cyferki, których jest coraz więcej, ale prawdziwi ludzie. Co do innych vlogerów... reagowałam na wszystkich tak samo i zwyczajnie. To są tak samo normalnie ludzie, jak widzowie. Dlatego nie skakałam z radości i nie piszczałam, po prostu miło było z innymi twórcami porozmawiać.

- Zanim sama zaczęłaś nagrywać, kogo oglądałaś? Jest ktoś, kto na początku stał się Twoją inspiracją?

* Zanim zaczęłam nagrywać, to oglądałam Dema3000, Gabuvlog, Maciecioszki, Martynę Biel -głównie vlogi. Teraz dopiero oglądam na YT praktycznie wszystko, co można. Bałam się zacząć, ponieważ bałam się krytyki i hejtu. Zainspirowała mnie Martyna Biel, tym, że trzeba mieć motywacje, trzeba tego chcieć, nie poddawać się... a złe słowa i tak będą, ale nie trzeba się nimi przejmować. Gdy już właśnie nagrałam mój pierwszy film, podesłałam go Martynie i dzięki niej jednego dnia zyskałam 180 subskrybcji. Było to dla mnie niesamowite uczucie. Popłakałam się wtedy ze szczęścia,  wtedy to był ostatni raz kiedy wzbudziło we mnie takie emocje, szczęście, a było to aż 2 lata temu

- Nagrywanie jednego odcinka zajmuje Ci bardzo dużo czasu. Nie miałaś kiedyś sytuacji, że powiedziałaś sobie : Nie, koniec z tym ?

* Nie, nigdy tak nie powiedziałam i nigdy tego nie powiem. Raczej przez długi czas nie ma filmów bo mi się nie chce, nie mam czasu lub też chcę odpocząć, ale nigdy nie powiedziałam sobie, że kończę z siostrami bo jestem z siebie bardzo dumna, gdy skończę cały film.

- A Twoi rodzice oglądali któryś z filmików ? Masz na drzwiach naklejoną kartkę z napisem : ''NAGRYWAM NIE WCHODZIĆ'', czyli wiedzą o Twoim hobby. Co o tym sądzą ? Masz też młodszego brata. Nie chciał wystąpić w żadnym odcinku ?

* Moja mama kiedyś oglądała siostry, na samym początku, ale teraz już nie ma czasu więc tego nie robi. Oczywiście, że moi rodzice wiedzę o tym, że nagrywam, ponieważ kupuję sprzęt, poświęcam na to bardzo dużo czasu, jestem niepełnoletnia i umowy zawsze podpisują moi rodzice. Cieszą się, że mam swoje hobby, że się w tym spełniam i wspierają mnie w tym. Mama zawsze mówiła, że będę kiedyś sławna, haha, można powiedzieć, że robię małe kroczki ku temu. Mój brat zaraził mnie YT, to dzięki niemu poznałam ten świat. Jednak on nie ogląda vlogów i tak samo nie ogląda moich filmów. Nigdy pewnie u mnie nie wystąpi. Po prostu nie chce, a ja go do tego nie zmuszam.

- Mógłby zagrać Andrzeja ( hahahahaha ) swoją drogą chciałabym go (Andrzeja) zobaczyć. A krytykę przyjmujesz do siebie ,czy raczej na nią nie reagujesz i nadal robisz swoje ?

* Rola Andrzeja jest już zajęta i Andrzej pojawi się w odcinku gdy na moim kanale pojawi się 50000 subskrybcji. Nie przejmuję się krytyką w ogóle. Spływa to po mnie. Znam swoją wartość, a do tego w obecnym czasie mało dostaje negatywnych wiadomości. Boli mnie krytyka od osób, które znam prywatnie, od znajomych rodziny, a nie ludzi o których nikt nic nie wie, a może tak naprawdę są zazdrośni. Przyjmuję tylko jakieś porady. Takie, by pomóc mi zrobić coś lepiej.

- Przy starych vlogach pojawił się filmik: Co Cię denerwuje w innych vlogerach. Między innymi słynny tekst: ''łapka w górę motywuje''. Mimo to zauważyłam, że też go często używasz. Czy to nie jest lekka rozbieżność między tym co mówisz, a tym co robisz ?

* Używam tego specjalnie, bo mówiłam, że mnie to denerwuje. Podchodzę to tego z dystansem i śmieję się z tego.

- W kilku filmikach pojawiła się ''adnotacja'', iż kolejny filmik pojawi się, jeżeli będzie nabitych ileś tam łapek w górę. Nie uważasz, że jest to trochę demotywujące dla osób które Cię oglądają? Może ten filmik nie był na tyle dobry, żeby zdobył tyle łapek ile oczekujesz, a fani czekają na kolejny odcinek.
* Ale to motywuje mnie do pracy. Na stworzenie takiego filmu poświęcam około 12 godzin i chciałabym dostać chociaż to w zamian.


- A co z drugim kanałem? Dawno nic się tam nie pojawiło. Szykujesz coś wielkiego , czy to będzie po prostu kanał o Adriannie ?

* Chcę się skupić na siostrach. Dużo moich znajomych, Youtuberów też mi tak radzi. Mogę z siostrami bardzo dużo osiągnąć i lepiej poświęcić im więcej czasu. Myślę też o zamknięciu tego kanału... albo po prostu taki zostanie, jak będę chciała coś tam wstawić, to tam będzie. Jak na razie nic się nie pojawia.

- Piszesz : mogę z siostrami bardzo dużo osiągnąć, mogę stać się sławna. Nie boisz się, że siostry już nie będą dla Ciebie hobby, odskocznią, a po prostu tylko sławą ? Mogą stracić w ten sposób na swojej wartości.

* Nie. Ja bardzo lubię to co robię. Myślę, że zajmę się tym teraz na poważnie. Tak, abym mogła na tym zarabiać. Ludzie mnie pytają kim chcę być w przyszłości, a ja chcę być Youtuberem. Chcę tworzyć filmy dla ludzi, bawić ich, a przy okazji zarabiać na tym pieniążki, by rozwijać to bardziej i mieć więcej czasu na filmy. I nie chodzi o bycie sławnym... to jest tylko dodatek.

- W takim razie trzymam kciuki i dziękuję za wywiad, który w końcu udało nam się przeprowadzić. :)

* Również bardzo dziękuję i przepraszam, że to tak długo trwało :)


Adę możecie znaleźć na stronkach poniżej :


________________________________________________________________

Znasz kogoś kto warty jest naszej uwagi ? Kto osiągnął coś dzięki Internetu?
Jest oryginalny , niezwykły ? Pisz ! Czekam na propozycję !

P.S. Pisaliście w komentarzach, że zadaję zbyt krótkie pytania, które można dwuznacznie zrozumieć. Mam nadzieję, że w tym wywiadzie chociaż troszkę się poprawiłam. Dziękuję za konstruktywną krytykę, która wiele dla mnie znaczy.

12 komentarzy:

 1. Świetny i bardzo obszerny wywiad, przeczytałam cały, bo uwielbiam Adriannę!

  mint-shirt.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, że komuś się spodobał. Takie komentarze bardzo motywują :)

   Usuń
 2. świetny wywiad genialny!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wywiad! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Adę i oglądam ją od jej początków. Świetny wywiad, w przyszłości będziesz dobrym redaktorem :)
  kinga-kigusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. Do redaktora mi daleko i raczej nie pójdę tą stroną, ale kto wie co mi życie da :)

   Usuń
 5. świetny wywiad :) powinnaś zostać dziennikarką :)

  obs=obs? zacznij, a na pewno się odwdzięczę :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki :) to raczej w ramach hobby, bo na studia idę w innym kierunku :) ale kto wie, może kiedyś. a co do obs za obs, to się nie wymieniam nigdy :) jeśli zainteresuje mnie Twój blog, zaobserwuję, jeśli nie, no to nie :)

   Usuń